IronSky

wtorek, 29 kwietnia 2014

[FILM] Drugi oblot delty 2.4m w piękne sobotnie popołudnie


W minioną sobotę 26.04.2014 udało nam się obu wyrwać od domowych rodzicielskich obowiązków i polatać chwilę naszą "nową starą" deltą 2.4m, która po odbytym jednym locie (udanym) w zeszłym sezonie poszła chwilowo w odstawkę. Wymieniliśmy w niej śmigło na składane o tych samych rozmiarach 9x4,7, zapakowaliśmy GoPro 3, FPV (Fox 800) oraz różne pakiety baterii do testów i wyruszyliśmy na sprawdzoną miejscówką - Kraków Pychowice.


Głównym naszym celem było przetestowanie udźwigu dodatkowego obciążenia w postaci kamery GoPro 3 wraz z plastikową obudową dość ciężką samą w sobie oraz z różnymi pakietami: 2200mAh, 3300mAh, 2x2200mAh i 2x3300mAh. W planach były również nagrania lotów na kamerkę oraz loty FPV, ale w zasięgu wzroku - tak tylko, dla zabawy.

Dwie baterie 2200mAh połączone równolegle (słabo widać bo również niebieskie ;)

Testy udźwigu kamerki i baterii wypadły pomyślnie. W zasadzie nie zdążyliśmy potestować w pełni lotów z 2x3300mAh na pokładzie, a to z tego względu, że zabrakło nam czasu. Już na pojedynczych bateriach 3300mAh mieliśmy spokojnie około 20 minut lotu bez oszczędzania modelu. Prawdopodobnie na bateriach połączonych 2x3300mAh mogli byśmy latać około 45 minut co jest masą czasu i zwyczajnie może się znudzić.

Z kolei nie było okazji przetestować FPV, bo pierwszy wyrzut (ehh pierwszy w tym sezonie z nieoblatanym modelem...) zakończył się niegroźnym kretem. Niestety kamerka FPV była na dziobie delty, niczym nie zabezpieczona i uległa odwracalnemu uszkodzeniu. Zatem dalej model latał z osprzętem FPV na pokładzie, który służył jedynie jako balast.


Zgnieciony dziób po pierwszym krecie wyeliminował kamerkę FPV...
Nie obeszło się również bez lądowania w kretowisku...

Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z lotów deltą. Z racji dużej rozpiętości przekraczającej 2.4m loty są bardzo stabilne, niezbyt szybkie i co ważne - model może wziąć na pokład jeszcze sporo gramów. Jak na razie z 2x2200mAh, GoPro 3 z plastikową obudową i z elektroniką do FPV waży 2kg. Deltę traktujemy od teraz jako poważnego kandydata do platformy FPV/video - zamiast Easy Stara 2, którego straciliśmy bezpowrotnie. Zostało nam "jedynie" przetestowanie jej z autopilotem Ardupilot APM 2.6 (czekamy jeszcze na "power module" potrzebny do zasilania).

Z ujęć, które udało nam się nakręcić powstał krótki film, w zasadzie intro do następnych nagrań. Polecamy oglądać full-screen w 1080p. ENJOY!
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Popularne posty

Nasze zdjęcia dronów:

Created with flickr badge.