IronSky

Sklepy modelarskie

Poniżej lista sklepów modelarskich oraz sklepów z dronami w Krakowie i nie tylko - prezentujemy sklepy stacjonarne i prowadzące sprzedaż wysyłkową, w których robimy zakupy (systematycznie i sporadycznie).

Sklepy modelarskie w Krakowie i nie tylko

http://sklepavatar.pl/pl/
al. Kijowska 64
30-079 Kraków
tel. 12 352 38 30
tel. kom. 661 520 843
Godziny otwarcia:
pon-pt: 10:00 - 18:00
sob: 10:00 - 14:00
e-mail: info@sklepavatar.pl

Sklep Avatar to nowa miejscówka na krakowskiej mapie sklepów stacjonarnych, choć sprzedaż jest oczywiście również prowadzona on-line. Nie jest to już sklep modelarski, a raczej typowy sklep z dronami, idący z duchem czasu, Współpracujemy z tym sklepem od początku jego powstania, co można szybko wywnioskować po niektórych wpisać, gdzie omawialiśmy sprzęt otrzymany do testów właśnie od Avatara. Przydatne również w modelarstwie mogą okazać się usługi wydruków 3D na drukarkach 3D oferowane przez Avatar'a (sklep prowadzi również sprzedaż samych drukarek oraz kamer sportowych typu GoPro, Mobius, SJCAM itd. - te, które najczęściej podpina się pod drony ;).


http://sklep.modelarnia.pl
ul. Grzegórzecka 45
tel.: (12) 431-05-47
tel. kom.: 784-575-909
e-mail: krakow@modelarnia.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt.: 09:00 - 19:00
sobota: 10:00 - 14:00

Modelarnia to w zasadzie sieć sklepów modelarskich w różnych siedzibach m.in. w Warszawie, Piasecznie, Poznaniu i właśnie w Krakowie. Z racji bliskości robiliśmy zakupy w Krakowie i tylko w sklepie stacjonarnym. Ceny raczej średnio-wysokie, ale i sprzęt z wyższej półki. Mimo, że sklep reklamuje się jako przedstawiciel Hobby King, to większość sprzętu jest markowa i raczej Hobby-Kingowych rzeczy jest tu jak na lekarstwo. Bardzo dobrze wyposażony, największy sklep modelarski w Krakowie.http://perfecthobby.pl - JUŻ NIE ISTNIEJE
ul. Kobierzyńska 43
tel. ( 12 ) 268 22 00
tel. kom.: 501 713 999
e-mail: sklep@perfecthobby.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt.: 09:00-19:00
sobota: 10:00 - 14:00

W porównaniu do Modelarni ceny niższe i asortyment tym samym nieco inny - więcej tańszych, ale popularnych producentów t.j. EMAX, Tower-Pro, Redox, które prywatnie bardzo lubimy ;). Tu kupiliśmy nasze obydwie aparatury Hitec Aurora 9, kilka baterii, regulatorów i silników oraz dużo śmigieł. Jedyne mankamenty sklepu to trafiająca się niezgodność oferty na stronie ze stanem faktycznym (na stronie produkty są "dostępne", w sklepie stacjonarnym ich jednak nie ma, acz na zamówienie mogą być w 2-3 dni).

http://www.marvio-rc.pl
Al. Beliny-Prażmowskiego 68b
tel. kom.: 502 830 261
e-mail: biuro@marvio-rc.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt.: 11:00-19:00
sobota: 9:00 - 14:00

Jeden z najmłodszych sklepów modelarskich na mapie Krakowa (powstał chyba w roku 2012). Też może być ciężko dotrzeć za pierwszym razem, bo sklep jest nieco ukryty. Robiliśmy w nim zakupy tylko raz, stacjonarnie. Sklep fajnie wypełnia lukę jeśli chodzi o sprzedaż produktów producentów innych niż w dwóch powyższych sklepach (Prismalia, Caster, Airline, E-Flite, ECX, Goldwing). To co wyróżnia ten sklep to prowadzona przez właścicieli szkoła latania dla początkujących. Z mankamentów (bardzo subiektywny wybór): niezbyt podoba się sam sklep on-line i jego silnik, wygląda jakby był nieco przestarzały, poza tym brak działów "Nowości", "Wyprzedaże" i "Promocje", w które często zaglądamy gdzie indziej ;).

SKLEP TYLKO STACJONARNY http://topmodelrc.pl/
Galeria Solvay Park (przy Media Markt)
ul. Zakopiańska 105
tel. kom.: 506 944 884
e-mail: sklep@topmodelrc.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek - sobota: 9.00 - 21.00
niedziela: 10.00 - 20.00

Zrobiliśmy w nim jedne zakupy. Boli brak oferty na stronie internetowej - mimo, że sklep nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej to przydałaby się informacja co jest w sklepie na stanie i za ile, chyba dlatego odwiedziliśmy go tylko raz. Na plus jest asortyment, choć sklep niewielki to jest to, co potrzeba.


http://agtom.eu/pl/
ul. Jagiełły 8
tel. 12-356-56-78
e-mail: agtom@agtom.eu

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 11.00 - 16.00

Prawdziwy sklep modelarski w pełnym tego słowa znaczeniu, czyli nie tylko modelarstwo RC, ale w zasadzie głównie modelarstwo redukcyjne, samolotowe, samochodowe itd. Bardzo szeroka oferta produktów. Mimo wszystko zrobiliśmy tam zakupy raz. Na minus jest niestety lokalizacja - praktycznie to już nie jest Kraków mimo, że adres ma krakowski. Można jednak wybrać się przecież autem, jednak sklep jest otwarty w takie dni i w takich godzinach (pn - pt 11-16), że przeciętny pracujący modelarz nawet nie ma szans tam dotrzeć - nam się raz udało.
Sklepy spoza Krakowa

SKLEP INTERNETOWY
tel.: 505 998 906
e-mail: abcrcpl@gmail.com

Sklep wprawdzie ma salon stacjonarny (ul. Dworska 31 , 34-100 Tomice), ale głównie prowadzi sprzedaż wysyłkową. Nie ukrywamy, że to nasz faworyt i ulubione miejsce na zakupy: bardzo duży asortyment, dużo nowości, ciągłe promocje i wyprzedaże, znakomity kontakt telefoniczny i mailowy, błyskawiczna realizacja zamówień, wysyłka kurierem za 15zł z dostawą na drugi dzień. Żyć, nie umierać!;) Jeden jedyny mankament, ale bardzo mały: brak automatycznego systemu płatności - trzeba je realizować manualnie przez przelew z konta na konto. Gdyby był jakiś automatyczny system z potwierdzeniem przelewu przesyłki pewnie by były jeszcze szybsze. No, ale i tak jest bardzo dobrze.


http://www.sklep.rc-lipol.pl/
tel. +48 530 880 800
e-mail: sklep@rc-lipol.pl

Sklep prowadzi sprzedaż głównie internetową z możliwością odbioru towaru w Modelarni, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym NR 6 ul. Prof. A. Krzyżanowskiego 24 35-329 Rzeszów. Robiliśmy w nim zakupy jednorazowe pakietów Lipol. Realizacja bardzo szybka, paczka w Paczkomacie po 2 dniach, cena przystępna. Przy okazji ludzie związani z marką RC-Lipol mają do zaoferowania wiele więcej niż same produkty w sklepie - na stronie http://www.rc-lipol.pl/ można dowiedzieć się np. o szkoleniach dla operatorów dronów, które przeprowadza RC-Lipol i które są prawnie wymagane aby świadczyć usługi fotografowania, filmowania itp.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Popularne posty

Nasze zdjęcia dronów:

Created with flickr badge.